Ruch Kontroli Wyborów żąda dymisji całego składu PKW

12/06/2018, 09:53

Z powodu wydania rozporządzenia przez Komisję Europejską (RODO), w oparciu o przepisy KONSTYTUCJI Państwowa Komisja Wyborcza musiała podjąć decyzję o rezygnacji z transmisji z lokali wyborczych, w innym wypadku zarzucono by, że Polska łamie prawo unijne. Związany z PiS Ruch Kontroli wyborów domaga się natychmiastowej dymisji całego składu PKW.

W uchwale opublikowanej przez Ruch Kontroli Wyborów, czytamy między inny: „Ruch Kontroli Wyborów domaga się natychmiastowej dymisji całego składu PKW z powodu złamania przez nią prawa (…), W przeciwnym przypadku czeka nas zalegalizowanie aktu bezprawia przez państwowy organ władzy i powtórka ze sfałszowanych  wyborów samorządowych w 2014 r.(…)”.

Przypomnijmy,  art. 8 ust 2 konstytucji, mówi o tym, że ustawę zasadniczą stosuje się bezpośrednio. W związku z tym, Państwowa Komisja Wyborcza powołała się na art. 91 ust 3 ustawy zasadniczej, który daje pierwszeństwo prawu międzynarodowemu, nad prawem krajowym. W wypadku zrealizowania rządowego pomysłu transmisji wyborów bezpośrednio z lokali wyborczych, zarzucono by, że Polska łamie prawo unijne. Nowe Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) stanowi, że przetwarzanie danych osobowych jest możliwe tylko i wyłącznie, za wyraźną zgodą tego, kogo te dane dotyczą. Rozporządzenie dotyczy wszystkich podmiotów przetwarzających dane osobowe.

#WolontariuszeWolnychWyborów #AkcjaWWW

Powrót

Dołącz do Akcji WWW

Wolontariusze Wolnych Wyborów staną na straży wolnych i uczciwych wyborów wyborów w Polsce - dołącz do nas już dziś!

Wypełnij formularz